Suluova Sohbet Chat Odaları

admin Temmuz 8 2021  Etiket: , , , , , , , , , , , , , , , , , , Yorum Yok

Suluova Sohbet Chat Odaları

SuluovaAmasya ilinin bir ilçesidir.

İl merkezine 25 km mesafede ve batıda yer alır. Orta Karadeniz’in ilçelerinden biri olan Suluova, miladi ilk yıllarda “Arguma” (Sulakyurt) adıyla anılır. 1902 yılında Suluca ismiyle bucak olmuştur. 1946 yılında Suluova ismini almış ve ilçe olmuştur. 2010 yılı Nüfus sayımına göre Suluova’nın nüfusu, ilçe merkezinde 37.669, kasaba ve köylerde 9.841 olmak üzere toplam 47.510’dur.

İlçeye bağlı bir belde (Eraslan Beldesi) ve 38 köy bulunmaktadır. İlçe merkezinde 20 mahalle vardır. Köylerin 2/3’ü ova köyü, 1/3’ü ise orman ve dağ köyüdür. Köylerin yerleşimi topludur.

Suluova’nın tarihi MÖ 2000’li yıllara dayanmaktadır. “Doğukent” mahallesinde bulunan Kumbettepe’ de yapılan kazılarda çıkan envantere göre ilçe tarihi, kalkolotik çağ ve Hititler devrine kadar uzanmaktadır.

Selçuklular döneminde Türk idaresine (egemenliğine) girmiştir. 1386 yılında Osmanlı idaresine geçmiştir.

Zengin bir linyit kaynağına sahip ilçe merkezi 1954 yılında Şeker Fabrikasının kurulması ile hızlı bir gelişme göstermiştir.

Suluova Mahalleleri

 1. ATA MAHALLESİ
 2. BEYAZIT MAHALLESİ
 3. BİR EYLÜL MAHALLESİ
 4. BORSA MAHALLESİ
 5. CEVİZDİBİ MAHALLESİ
 6. CUMHURİYET MAHALLESİ
 7. ÇELTEKMADENİ MAHALLESİ
 8. EYMİR MAHALLESİ
 9. FATİH MAHALLESİ
 10. GİRNE MAHALLESİ
 11. HACIBAYRAM MAHALLESİ
 12. HACIHAYTA MAHALLESİ
 13. HÜRRİYET MAHALLESİ
 14. MAARİF MAHALLESİ
 15. MAGOSA MAHALLESİ
 16. ORTA MAHALLESİ
 17. PAZAR MAHALLESİ
 18. SARAYDÜZÜ MAHALLESİ
 19. ŞEKER MAHALLESİ
 20. YENİ MAHALLESİ
 21. YENİDOĞAN MAHALLESİ

Suluova Sohbet Odaları

Öncelikler sizlere hoş geldiniz diyorum. Suluova ne kadar küçük bir ilçe gibi gözükse de gördüğünüz üzere 21 tane mahallesi ve 40 tane de köyü var. Odalarımız içerisinde Sohbet Chat yapan kişiler arasında bu 21 mahalle ve 40 tane de köylerinden insanları ağırlıyoruz. Üstelik sadece oda değil Amasyalıların çoğu Suluova Sohbet Odaları içerisinde Sohbet Chat yaparak eğleniyor.

Peki Suluova Sohbet Odaları içerisinde sadece Amasyalılar mı var sadece amasyalılara özel mi açıldı bunun açıklamasını yapayım. Sadece amasyalılar değil Türkiye’nin 81 ili ve ilçelerinden herkes olabilir. Herkeze açık bir Sohbet Odası başlığının adının Amasya ilçesi olmasını sadece Amasyalılar veya suluovalılar kullanıcak diye birşey söz konusu değildir. Amasya ili ve Suluova ilçesinden Bay/Bayan arkadaşlar, dostlar arayışında olan kullanıcılarımıza da hizmet sağlamaktayız.

Sohbet Odaları içerisinde yeni arkadaşlar, yeni dostlar ve yeni Ortamlar sizleri bekliyor. Suluova Sohbet Odaları içerisinde gördüğünüz tanıştığınız kişilerle gerçek hayatta buluşarak görüşebilirsiniz. Odalarımız içerisinde tanışacak olduğunuz arkadaşlar ve dostlarınız ile günlük hayatta sosyal aktiveler yapabilirsiniz.

Suluova Sohbet Siteleri

Suluova Sohbet Siteleri denince akla hemen sadece Amasya’nın ilçesi olan Suluova’ya özel kurulmuş içerisinde sadece Suluovalılar veya Suluova’da ikamet eden kişilerin olduğu Sohbet Siteleri geliyor. Fakat yanılıyorsunuz çünkü Türkiye’nin 81 ilinden ve ilçelerinden herkes girebilir. Herkeze açık Sohbet Odaları adının Suluova Sohbet Siteleri olmasının sebebi ise hem Suluovalıların içerisinde olduğu hemde suluovadan arkadaşlar arayışında olanların hizmetine açıkmış Platformlardır.

Suluova‘nın olduğu gibi Amasya ilimizin 7 ilçe Sohbet Odaları hatta Türkiye’nin 81 il ve ilçelerine ait Sohbet Odaları sitemiz içerisinde mevcuttur. Örneğin ; Sakarya Sohbet Odaları ve Sakarya’nın ilçesi olan Adapazarı Sohbet Odaları, Serdivan Sohbet Odaları gibi yani anlatmak istediğim sadece iller değil tüm illerin ilçe Sohbet Odaları kanallarımız içerisinde vardır.

Sohbet Chat Kuralları

Sohbet Chat Odalarımız içerisinde Küfür, argo kelimeler, hakaret, siyaset, reklam yapmak, bir başka kullanıcıyı rahatsız etmek, bir başka kullanıcıyı sözlü veya yazılı taciz etmek kesinlikle yasaktır. Aksi takdirde bulunduğunuz tüm odalardan tekrar giremiyeceğiniz şekilde uzaklaştırılacaksınız. ekolay.org

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sosyal Medyada Paylaşın!

Diğer Yazılar

No Resim

Cihanbeyli Sohbet Odaları

Cihanbeyli, Konya ilinin bir ilçesidir. İçindekiler 1 Cihanbeyli Sohbet Odaları 2 Cihanbeyli Chat Odaları 3 Cihanbeyli hakkında bilgi 4 Cihanbeyli gezilecek yerler Cihanbeyli Hakkında Tarihçe Cihanbeyli‘nin tarihi gelişimi Konya tarihi ile eşdeğerdir. Konya’yı Cihanbeyli’den ayıran >>>

No Resim

Bozkır Canlı Sohbet Odaları

Bozkır veya step, fiziki coğrafyada kurakçıl otsu bitkilerden oluşan, sıcak ve ılıman iklimlerdeki ağaçsız ekolojik bölge. Kıtaların iç bölgelerinde yağış miktarı 500-300 mm’ye düştüğü zaman ormanlar yerini otsu bitkilere ve çalılara bırakır. Bozkır kuşağı denen >>>

No Resim

Amasya Taşova Sohbet Odaları

Taşova Genel Tanıtım 1944 yılında kurulan Taşova, 11.513 merkez nüfusu, 19.229 köy nüfusuyla toplamda 30.742 nüfusa sahiptir. İlçe merkezinde 7 mahallesi, 63 köyü ve 77 mezrası bulunan bir ilçedir. Toplam >>>

Sohbet Sitesi;

Sanal alemde kullanıcılarına ücretsiz sohbet imkanı sağlayan Türkiye'nin sayılı Sohbet Siteleri Arasında Yer Almaktadır.

Sosyal Medyada Biz!

Facebook
Twitter
İnstagram
Youtube

© Copyright 2021 Ekolay.Org