Selçuklu Sohbet Chat Odaları

admin Temmuz 17 2021  Etiket: , , , , , , , , , , , , , , , , , , Yorum Yok

Selçuklu Sohbet Chat Odaları

Selçuklu Konya iline bağlı merkez ilçedir.

Konya’nın kuzeyinde yer alan Selçuklu, Sarayönü, Kadınhanı, Derbent, Altınekin, Meram ve Karatay ilçeleriyle sınırdır.

Selçuklu bir göl tabanı olan ovada kurulmuştur. Hemen batısında Takkeli ve Loras dağları yükselmektedir.

Selçuklu kurak bir iklime sahip olup, yazları çok sıcak, kışın kar, ilkbaharda bol yağmur yağar. Yağış ortalaması çevre illere göre daha düşüktür. Bununla birlikte kurak geçmeyen yıllardaki yağış, ziraat için yeterli olmaktadır.

Sulama amacıyla kullanılan Sille Barajını ve kısmen Altınapa Barajını bünyesinde bulunduran Selçuklu, genel konumu itibarı ile ovalık, batı tarafı kısmen dağlıktır. Bitki örtüsü, bozkır iklimi özelliklerindedir.

Selçuklu ilçesi Konya’daki GSYİH’nın yani üretimin % 25’ini karşılamaktadır. Bu nedenle Konya’da katma değeri en yüksek olan yer Selçuklu’dur. Şehirleşme oranı % 80’in üzerindedir.

Selçuklu’da önemli belediyecilik hizmetleri planlanmış ve uygulanmış, şehrin geleceğine yön veren ve planlı gelişmesini öngören çalışmalar yapılmıştır. İmar uygulamaları, altyapı asfalt, çevre, turizm, kültür-sanat ve sosyal içerikli çalışmalarla Selçuklu ilçesi yaşanabilir, bir kent olma özelliğini sürdürmektedir.

Selçuklu Sohbet Odaları

Selçuklu bildiğiniz gibi üniversitesiyle meşhur bir ilçedir. Üniversitesinin meşhur olmasının sebebi ise öğrenci yoğunluğu çok fazla olmaktadır.

Hatta ilçede yaşıyan halkın nufusu kadar da öğrencileri var diye bilirim. Sohbet Odaları‘mızda ilçede öğrenci yoğunluğu olduğu için yarısından çoğu öğrenciler diyebilirim.

Öğrencilerimiz odalar içerisinde ne arıyorlar?

Sohbet Chat yaparak yeni arkadaşlar arayışında olan öğrencilerimiz ayrı zamanda kafa dağıtmak, dinlenmek istiyorlar. Sohbet insanı dinlendirir. Kafasını rahatlatmasını sağlar.

Sohbet Odaları’mız içerisinde sadece Konya’nın öğrencileri veya halkı yok, içerisinde Türkiye’nin 81 il ve ilçelerinden Bay/Bayan kullanıcılar var.

Konya Sohbet Odaları

İçerisinde diğer il ve ilçelerden kullanıcıların ne işi var diye mutlaka sorulur. Başka il ve ilçelerden olup fakat Konya ili ve ilçelerinden arkadaşlar arayışında olmalarıdır.

Odalarımız içerisinde her yaştan olduğu gibi her il ve ilçelerden kullanıcılara rastlıyoruz. İçerilerinde evli, bekar, dul olmakla birlikte daha önce söylediğim gibi öğrenci yoğunluğu vardır.

Ekolay.org sadece Sohbet hizmeti sağlamıyor. 1998’den bu yana binbir internet hizmetleri sağlayıcısı görevi görüyor. Pekala şuanda ne hizmetler veriyoruz. Sohbet, Chat ana hizmetimiz olduğu gibi ekstra olarak Oyun, Kelime yarismaları, islam, Canlı Radyo hizmeti de vermektedir.

Oyun ve Kelime Yarismaları

Oyun ve kelime yarismaları skor bazlı olarak oynanıyor. Diğer kullanıcılar ile yarışarak oynadığınız oyunlar kelime ve skor bazlıdır.

İslam

İslam kanalı içerisinde sizlere eğitici olması için bilgi ve soru-cevap botu bulunuyor. Bu bot sizlere islam ile ilgili sorular sorarak cevaplamanızı bekliyor. Süresi dolduğunda cevap alamaz ise öyle cevapları veriyor.

Bu sayede din-kültürü bilgilerinizi arttırarak veya biliyosanız da tazeleyerek aynı anda oda içerisinde Sohbet edebiliyorsunuz.

İslam kanalı içerisinde sadece eğitici bot mu var sorusunu sormadan ben söyliyeyim. Tabi ki de hayır içerisinde Tesettürlü Bay/Bayan kullanıcıların da bulunduğu odadır. Bu odalarda sadece bilginizi tazelemek ile kalmazsınız. Odalar içerisinde ki Bay/Bayan kullanıcılar ile arkadaş olabilir ciddi ilişkiye adımlar atabilirsiniz.

Canlı Radyo

Canlı Radyo dediğimiz Fm odasıdır. İçerisinde istekler vererek dilediğiniz parçaları dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda odalar içerisinde ki kullanıcılar ile Sohbet Chat yapbilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sosyal Medyada Paylaşın!

Diğer Yazılar

No Resim

Amasya Merzifon Sohbet Odaları

Merzifon Amasya ilimizin ilçesidir. Merzifon hakkında önce bilgiler verelim, Merzifon hakkında kafanızda soru işaretleri kalmasını istemiyoruz. Merzifon’un nesi meşhur?  / Amasya Merzifon tarihi, huzurlu dokusu ve gezi rotalarıyla Amasya’nın şüphesiz en >>>

No Resim

Konya Canlı Sohbet Chat Odaları

Karatay Medresesi Karatay Medresesi, Sultan II. İzzeddin Keykavus devrinde, Emir Celaleddin Karatay tarafından 1251 yılında yaptırılmış medrese. Yapının mimarı bilinmiyor fakat bu medrese, Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli sayılıyor. >>>

No Resim

Konya Canlı Sohbet Odaları

Etliekmekten Tirite, Konya’nın İmza Lezzetlerini Tadın Başta Konya’nın medar-ı iftiharı etliekmek, fırın kebap, yağ somunu, tirit, mevlana böreği, kuru bamya çorbası olmak üzere Konya’nın yöresel lezzetleri ve bunların en iyi >>>

Sohbet Sitesi;

Sanal alemde kullanıcılarına ücretsiz sohbet imkanı sağlayan Türkiye'nin sayılı Sohbet Siteleri Arasında Yer Almaktadır.

Sosyal Medyada Biz!

Facebook
Twitter
İnstagram
Youtube

© Copyright 2021 Ekolay.Org