Merzifon Sohbet Odaları

admin Temmuz 7 2021  Etiket: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Yorum Yok

Merzifon Sohbet Odaları

MerzifonAmasya‘nın bir ilçesi.

İçindekiler

İlçenin adı

İlçenin adının kökeni hakkında çeşitli varsayımlar mevcuttur:

  1. MÖ 700’lü yıllarda Merzifon’un 4 km doğusunda, bugün Marınca diye anılan köyün bulunduğu yerde, bölge valisi Barsevinç kendi ismini taşıyan bir kasaba inşa ettirmiştir. Bu kasabanın adı zamanla Marsevinç, Mersuvan ve Merzifon şeklini almıştır.
  2. MÖ 222’de bölge valisi 5. Mihridat tarafından, bugünkü Merzifon’un yerinde, Merzpond adında bir kale inşa ettirilmiş ve adı Merzban, Merzifon şeklinde değişmiştir. Merz kelimesi Farsçada “sınır, mahal, sükûn”, fon sözcüğünün de pontun Arapçalaştırılmış hali olduğu, dolayısıyla Merzifon sözcüğünün “Pond karargahı” anlamına geldiği açıklanmıştır.
  3. Yazar Özhan Öztürk Pontus adlı çalışmasında Marsıpıli (sınırkenti) ve Marsipont (Pontus sınırı) gibi ihtimalleri sıraladıktan sonra Marsivan eşeği, Marsıvan ayısı, Marsıvan otu gibi kelimelerin varlığının yanı sıra Ali Cevat (1897) ve Abdizade’nin de notlarına da dayanarak kent adının halk ağzında Marsıvan (Merz-i Van) olduğunu bununda Farsça ve Ermenice “sınır kenti” anlamına geldiğini iddia etmiştir

Amasya Sohbet Odaları

Bölge tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Yediler namı ile anılan gölleri, bereketli toprakları ile avcılık ve tarıma uygun bu ova yaklaşık 7 bin sene önce de insanlara yurt olmuştur. Karadeniz sahiline ve orta Anadolu’ya giden yollar Merzifon’da kesişmektedir. Bu nedenle coğrafyacı ve tarihçi Strabon bu bölgeyi “Bin köy” bölgesi olarak tanımlamıştır.

Strabon’un bin köy olarak belirttiği bölgede yapılan arkeolojik araştırmalarda yüzlerce höyük ve yerleşim yerinin varlığı saptanmıştır. Bu höyüklerden elde edilen seramik ve buluntulara göre Merzifon tarihinin MÖ 5500’lere kadar uzandığı anlaşılmıştır.

Merzifon Sohbet Odaları içerisinde sadece merzifondan değil Amasya’dan hatta Türkiye’nin 81 ilinden Bay/Bayan kullanıcılarımız olabilir merzifon odalarında diğer şehirdekilerin ne işi var diye sorucak olursanız. Türkiye’nin değişik illerinden Amasya Sohbet Odaları‘na veya Merzifon Sohbet Odaları diğer kullanıcıların girme sebepleri Amasya’dan veya Merzifondan kendilerine Bay/Bayan arkadaşlar, dostlar arayışında olmalarıdır.

Merzifon Sohbet Odaları içerisinde göreceğiniz konuşup tanışacağınız kullanıcıların çoğu Amasyalı ve Merzifon ilçesinden olucaktır. İçerisinde doyasıya Sohbet Chat yapacağınız eğlenceli ortamlar bu odadadır. Amasyalıların olduğu fakat diğer illerden de kullanıcıların olduğu keyifli ve eğlenceli ortamlar burada.

Sohbet Chat Kuralları

Sohbet Chat Odaları içerisinde uygunsuz nickler kullanmak, uygunsuz davranışlar sergilemek, odalar içerisinde reklamlar yapmak, küfür etmek, argo kelimeler kullanmak, bir başka kullanıcıyı rahatsız etmek, bir başka kullanıcıyı sözlü veya yazılı taciz etmek kesinlikle yasaktır. Aksi takdirde bulunduğunuz bütün odalardan geri giremiyeceğiniz şekilde banlanacaksınız yani atılacaksınız.

Sizlere tamamen ücretsiz yeni arkadaşlar bularak Sohbet Chat yapma imkanı sunuyoruz. Üstelik Üye kaydı, şifreleme olmadan kayıtsız bir şekilde dilediğiniz gibi Ortamlara girerek eğlenebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sosyal Medyada Paylaşın!

Diğer Yazılar

No Resim

Amasya Merzifon Sohbet Odaları

Merzifon Amasya ilimizin ilçesidir. Merzifon hakkında önce bilgiler verelim, Merzifon hakkında kafanızda soru işaretleri kalmasını istemiyoruz. Merzifon’un nesi meşhur?  / Amasya Merzifon tarihi, huzurlu dokusu ve gezi rotalarıyla Amasya’nın şüphesiz en >>>

No Resim

Konya Canlı Sohbet Chat Odaları

Karatay Medresesi Karatay Medresesi, Sultan II. İzzeddin Keykavus devrinde, Emir Celaleddin Karatay tarafından 1251 yılında yaptırılmış medrese. Yapının mimarı bilinmiyor fakat bu medrese, Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli sayılıyor. >>>

No Resim

Konya Canlı Sohbet Odaları

Etliekmekten Tirite, Konya’nın İmza Lezzetlerini Tadın Başta Konya’nın medar-ı iftiharı etliekmek, fırın kebap, yağ somunu, tirit, mevlana böreği, kuru bamya çorbası olmak üzere Konya’nın yöresel lezzetleri ve bunların en iyi >>>

Sohbet Sitesi;

Sanal alemde kullanıcılarına ücretsiz sohbet imkanı sağlayan Türkiye'nin sayılı Sohbet Siteleri Arasında Yer Almaktadır.

Sosyal Medyada Biz!

Facebook
Twitter
İnstagram
Youtube

© Copyright 2021 Ekolay.Org