icon
icon
Eski Gabile Odaları

Eski Gabile Odaları

Eski Gabile Odaları içerisine 18 yaşından küçüklerin girmesi kesinlikle yasaktır. Cinsel Sohbet Odaları olduğu gibi Sohbet Odaları içerisinde ki kullanıcılar yetişkin olup ve içerisine sadece 18 yaşından büyük yetişkin kullanıcılar girebilmektedir.

Eski Gabile Odaları içerisinde sadece bir il veya bir bölge değil. Türkiye’nin 81 ilinden Eski Gabile kullanıcılar Sohbet Odaları içerisinde Sohbet Chat yapıyor, kendilerine Gabile Arkadaş arıyor. Üstelik Eski Gabile Odaları içerisinde Tamamen Ücretsiz Bedava bir şekilde Sohbet adı altında arkadaşlar arıyor. Eski Gabile Odaları Sohbet Odaları içerisinde Arkadaşlık Sitesi sağlamaktadır.

Eski Gabile Odaları içerisinde bu hafta İstanbul ilinden yoğunluk oldu. Nüfus olarak ülkemizin en kalabalık ili olmasından dolayı mı bilemiyorum. Farklı illerden olup da Eski Gabile Odaları içerisinde kendilerine arkadaş arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi kısaca tanıtalım.

Eski Gabile

İstanbul Hakkında

Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç’i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa’daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya’daki bölümüne ise Anadolu Yakası veya Asya Yakası denir. Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç’in sardığı bir yarımada üzerinde kurulan İstanbul’un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin 39 ilçesi vardır. Sınırları içerisinde ise büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, 330-395 yılları arasında Roma İmparatorluğu, 395-1204 yılları arasında Bizans İmparatorluğu, 1204-1261 yılları arasında Latin İmparatorluğu,1261-1453 yılları arasında tekrar Bizans İmparatorluğu ve son olarak 1453-1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yaptı. Ayrıca İstanbul, Hilâfetin Osmanlı İmparatorluğu’na geçtiği 1517’den kaldırıldığı 1924’e kadar İslam dünyasının da merkezi oldu.

Son yıllarda birbiri ardına ortaya çıkartılan arkeolojik bulgularla insanlık tarihine ilişkin önemli bilgiler elde edilmiştir. Yarımburgaz Mağarası’ndan çıkarılan taş aletlerle, ilkel insan izlerinin 400.000 yıl öncesine dayandığı ortaya çıkmıştır. Anadolu Yakası’nda yürütülen kazı çalışmaları ve bunlara bağlı araştırmalar, şehirde tarım ve hayvancılığa dayalı ilk yerleşik insan topluluğunun MÖ 5500’lere tarihlenen Fikirtepe Kültürü olduğunu göstermiştir.

Bu arkeolojik bulgular yalnızca İstanbul’un değil, tüm Marmara Bölgesi’nin en eski insan izleridir. İstanbul sınırları içinde kent bazında ilk yerleşimler ise Anadolu Yakası’nda Kalkedon; Avrupa Yakası’nda Byzantion’dur. Cumhuriyet dönemi öncesinde egemenliği altında olduğu devletlere yüzlerce yıl başkentlik yapan İstanbul, 13 Ekim 1923 tarihinde başkentin Ankara’ya taşınmasıyla bu özelliğini yitirmiş; ancak ülkenin ticaret, sanayi, ulaşım, turizm, eğitim, kültür ve sanat merkezi olmaya devam etmiştir.

Eski Gabile Odaları

Eski Gabile Odaları

Yasal Uyarı : Sohbet Odaları içerisine 18 yaşından küçükler giremez.

Yazı admin Tarafından 23.11.2021 Tarih, Saat 3:41 ‘de Eklendi.

FacebookPaylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir