Amasya Sohbet

admin Ağustos 10 2021  Etiket: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Yorum Yok

Amasya Sohbet

Amasya Sohbet Odaları içerisinde Sohbet Chat yapmaya başlamadan önce sizlere biraz Amasya ilimiz hakkında biraz da Amasya Sohbet Odalarımız hakkında bilgiler vereyim.

Amasya Hakkında

İlimizin merkez ilçesi ile birlikte 7 ilçesi bulunmaktadır. Aslında çok da büyük bir il değildir fakat tabi ki de çok da küçük bir il değildir. Sohbet Odalarımız içerine katılımcıların en yoğun olduğu bir ildir diyebilirim hatta bu sebepten dolayı Amasya Sohbet Odalarımız oldukça doludur.

İçerisinde Amasya ilimizden ve hatta ki ilçelerinden Bay/Bayan olmak üzere öğrenci, bekar, dul ve evli kullanıcılar vardır. Sohbet Odalarımız içerisinde Sohbet Chat yaparak kendilerine yeni arkadaşlar ve yeni ortamlar arıyor.

Amasya’da Gezilecek Yerler?

Küçük Ağa Külliyesi

Bugün sizlere Amasya‘nın Şamlar Mahallesi’nde bulunan Küçük Ağa Külliyesi’nden bahsedeceğiz. Amasya gezinize dahil edebileceğiniz bir nokta olan Küçük Ağa Külliyesi, görkemli mimarisinin her bir parçasıyla sizleri bekliyor.

Külliye; cami, medrese, sıbyan mektebi ve hazireden oluşmakta olup; Danişmentli Melik Gazi tarafından yaptırılmıştır. Şehrin önemli eserlerinden biri olan Küçük Ağa Külliyesi, tipik Osmanlı mimarisini yansıtmaktadır.

Bu gezi noktasının ardından Amasya’nın tarihi atmosferine eşlik eden; Aynalı Mağara, Çağlayan Köprü, Minyatür Amasya Müzesi ve Kral Kaya Mezarları da gezilecek yerler arasındadır.

Doğal güzelliklerinin içindeki tarihi mekanlarıyla benzersiz bir şehir olan Amasya, güzel ve eğlenceli bir yolculuğa sizleri davet ediyor.

Aynalı Mağara

Amasya‘nın en ünlü gezi alanlarından biri olan Aynalı Mağara, yıl içerisinde birçok turist tarafından yoğun ilgi görmektedir. Kral Kaya Mezarları’nın en iyi işlenmiş yapısı olan mağara, hem parlaklığıyla hem de efsanesiyle sarar görenleri. Aynalı Mağara’nın Güzelcekız efsanesi şöyledir…

Güzelcekız adında kralın kızı vardır. Bu kız o kadar güzelmiş ki kızı görenler düşüp kendinden geçermiş. Bu sebepten dolayı kız yüzüne hep peçe takmak zorunda kalırmış. Bir gün kral, kızın yaşının geldiğini düşünerek evlendirmek ister. Dört bir yana haber gönderir. Kim kızının peçesini açarsa ona vereceğini söyler. Haberi duyan herkes Amasya’ya akın eder; fakat kimse kızın peçesini açmaya cesaret edemez. Bu durum günlerce sürer.

Bir gün fakir bir çoban da talip olur bu güzel kız. Kızın yanına giderek peçesini açar. O anda bir elektriklenme olur, ateş sarar her yanı. Herkes yere kapanır korkudan. Sonrası sessizlik. Yerden kalkan herkes ne olduğunu anlayamamıştır. Birden gözler çobanla kızın bulunduğu yere kayar. İki genç yerde kömür olmuş şekilde yan yanadırlar.

Derler ki; kız ile çoban kaya mezarlarında iki ayrı odaya gömülmüştür. Aynalı Mağara’nın parlak olmasının sebebi de kralın kızının güzelliği derler. Amasya tatilinizde Aynalı Mağara ilk gezi yerleriniz arasında mutlaka olmalı. Bu güzel efsanenin atmosferinde etkileyici bir gezi sizleri bekliyor.

Amasya Sohbet Odaları İçerisinde Sadece Amasyalılar Mı Var?

Amasya Sohbet Odaları içerisinde tabi ki sadece Amasyalılar yoktur. Türkiye’nin 81 il ve ilçelerinden Bay/Bayan kullanıcılar odalarımız içerisinde vardır. Amaçları ise kendilerine Amasyalı veya Amasya’da ikamet eden Bay/Bayan eş, dost, arkadaşlar arayışlarının olmasıdır.

Bunlara örnek verecek olursak İstanbul’da oturuyor olabilirsiniz fakat arayışınız Amasya ilinden olabilir. Amasya Sohbet Odaları gibi Türkiye’nin 81 il ve hatta ilçelerinin de Sohbet Odaları kanallarımız arasında var.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sosyal Medyada Paylaşın!

Diğer Yazılar

No Resim

Ankara Sohbet

Ankara Sohbet Odaları içerisinde Sohbet Chat yapmadan önce sizlere Ankara ilimizi tanıtayım. Önceki makalemizde tanıttığımız gibi ilçelerini tanıtarak sizlere Ankara ilimizi iyice öğreticeğiz. İlimizi tanımaya Gölbaşı ilçesi ile sürdürelim. Bakalım >>>

No Resim

Ankara Sohbet

Ankara Sohbet Odaları içerisinde Sohbet Chat yapmaya başlamadan önce sizlere Ankara ilimiz hakkında bilgiler verelim. İlimiz hakkında biraz bilgilere sahip olun ki Sohbet Odaları içerisinde Sohbet ederken yabancılık çekmeyin. İlimizi >>>

No Resim

Amasya Sohbet

Amasya Sohbet Odaları içerisinde Sohbet Chat yapmaya başlamadan önce sizlere Amasya ilimizi tanıtmaya devam edeyim. İlimizin üniversitesinden yani Amasya Üniversitesi ‘nden çok fazla girişler alıyoruz. Amaçları ise öğrencilerimizin Sohbet Odalarımız >>>

Sohbet Sitesi;

Sanal alemde kullanıcılarına ücretsiz sohbet imkanı sağlayan Türkiye'nin sayılı Sohbet Siteleri Arasında Yer Almaktadır.

Sosyal Medyada Biz!

Facebook
Twitter
İnstagram
Youtube

© Copyright 2021 Ekolay.Org