Amasya Canlı Chat Canlı Sohbet Odaları

admin Temmuz 20 2021  Etiket: , , , , , , , , , , , , , Yorum Yok

Amasya Canlı Chat Canlı Sohbet Odaları

Burmalı Minare Camii

Büyük Selçuklular’ın Amasya’da yaptırmış olduğu bu yapı her yıl onlarca ziyaretçiyi büyülemektedir. Şehre ziyaretinizde kesinlikle Burmalı Minare Camii’ni görmelisiniz.

aynali-magara.jpg

Aynalı Mağara

Aynalı Mağara her yıl Amasya’nın turist potansiyelini artıran güzelliklerden biridir. Siz de Amasya’daysanız veya buraya seyahat etmeyi planlıyorsanız Aynalı Mağara’yı muhakkak görün.

sultan-2.-bayezit-kulliyesi.jpg

Sultan II. Bayezid Külliyesi

15. yüzyılın sonlarında Amasya’da kurduğu medrese, cami, türbe, çeşme ve şadırvandan oluşan yapı, Osmanlı mimarisinin kusursuz özelliklerini yansıtan eserlerden biridir. Bölgeye gelen herkesi büyüleyen bu yapı Amasya’da görülmesi gereken yerler arasındadır.

sarachane-camii.jpg

Saraçhane Camii

Saraçhane Camii inşasında moloz ve kesme taşlardan istifade edilmiştir. Amasya’da Osmanlı’nın ilk dönemlerinde kurulan ilk yapılardan olma özelliği taşıması bakımından önemlidir.

caglayan-kopru.jpg

Çağlayan Köprü

12. yy’da yapılan bu köprü Amasya’ya yaklaşık 6 km gibi yakın bir mesafede bulunmaktadır. Amasya’daki Çağlayan Köprü, inşa edildiği devrin özelliklerini en güzel şekilde anlatan eserlerden biridir. Ayrıca köprünün etrafı da müthiş bir doğa manzarasını koynunda barındırmaktadır. Mutlaka ziyaret edin.

kral-kaya-mezarlari.JPG

Kral Kaya Mezarları

Bu anıtlar Pontus Kralları’nın mezarlarıdır. Amasya’daki Harşena Dağı eteklerinde konuşlandırılan Kral Kaya Mezarları bölgenin en önemli tarihi eserlerindendir. Amasya ziyaretinizde Kral Kaya Mezarları’nı es geçmeyin.

borabay-golu.jpg

Borabay Gölü

Amasya’nın en ünlü doğa harikalarından biri olan Borabay gölü her mevsim değişik renkleriyle insanları büyüler. Amasya’ya bağlı Taşova İlçesi’ne yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunan huzurlu bir nefes almak isteyenlerin uğrak yeridir. Eğer bölgeye yolunuz düşerse kesinlikle Borabay Gölü’ne zaman ayırın. 

Doğal güzellikleri, tarihi dokusu ve kültürel zenginlikleriyle binlerce insanı bünyesine çeken Amasya’da, gönül rahatlığıyla konaklayacak bir yer mi arıyorsunuz? Amasya’nın en iyi otellerinde kendinizi evinizdeymişçesine rahat hissedeceksiniz. İşte, Amasya’nın en prestijli otelleri…

Amasya Taşhan Hotel

Amasya’nın merkezinde bulunan Taşhan Otel, Osmanlı motiflerini aksettiren bir hizmet anlayışı ve dizayna sahiptir. Osmanlı mutfağının en güzel lezzetlerini, lüks odaları ve kaliteli hizmeti burada bulabilirsiniz.

Adres: Dere Mah. Özkan Yalçın Cad. No/11 05100 Merkez/Amasya

Lalehan Hotel

Yeşilırmak Nehri kıyısında yerleşen Lalehan Otel’in manzarası Amasya gezinize ayrı bir hava katacaktır. Ayrıca otelin dekorasyonu, lezzetleri ve sunduğu imkanlar sizi çok memnun edecektir. Amasya’da konaklamak için ideal mekanlardan birisidir.

Adres: Pirinççi Mah. Mehmet Paşa Sok. No/31 05000 Merkez/Amasya

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sosyal Medyada Paylaşın!

Diğer Yazılar

No Resim

Bozkır Canlı Sohbet Odaları

Bozkır veya step, fiziki coğrafyada kurakçıl otsu bitkilerden oluşan, sıcak ve ılıman iklimlerdeki ağaçsız ekolojik bölge. Kıtaların iç bölgelerinde yağış miktarı 500-300 mm’ye düştüğü zaman ormanlar yerini otsu bitkilere ve çalılara bırakır. Bozkır kuşağı denen >>>

No Resim

Amasya Taşova Sohbet Odaları

Taşova Genel Tanıtım 1944 yılında kurulan Taşova, 11.513 merkez nüfusu, 19.229 köy nüfusuyla toplamda 30.742 nüfusa sahiptir. İlçe merkezinde 7 mahallesi, 63 köyü ve 77 mezrası bulunan bir ilçedir. Toplam >>>

No Resim

Amasya Canlı Sohbet Odaları Amasya Chat

Suluova Hakkında Bilgi Orta Kara Denizde tarihi bir şehir ki şehzadeleri ile ünlü, Yeşil Irmak boylarına kurulmuş AMASYA. Bu güzel şehrin; güzel, şirin, sade ilçesi, SULUOVA Suluova’nın tarihi; Amasya kadar >>>

Sohbet Sitesi;

Sanal alemde kullanıcılarına ücretsiz sohbet imkanı sağlayan Türkiye'nin sayılı Sohbet Siteleri Arasında Yer Almaktadır.

Sosyal Medyada Biz!

Facebook
Twitter
İnstagram
Youtube

© Copyright 2021 Ekolay.Org